MESLEĞİM ELİMDE GELECEĞİM GÜVENDE

Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim gören hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerin iş gücü piyasası okul işbirliği, meslek danışmanlığı, kariyer rehberliğini kapsayan sürdürülebilir istihdam modeli oluşturulmuştur.

Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim gören hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerin iş gücü piyasası okul işbirliği, meslek danışmanlığı, kariyer rehberliğini kapsayan sürdürülebilir istihdam modeli oluşturulmuştur. İşverenlerin engelli çalışanlara yönelik tutumlarını belirlemek, okulumuzdaki eğitici personelin, öğrencilerin mesleğe hazırlık becerilerine yönelik etkinliklere yer verme durumlarını belirleme, okulumuz yönetici ve öğretmenlerin mesleki rehberlik ve kariyer gelişimi konularında yetkinliklerini arttırmak ve öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun yerleştirme faaliyetlerini geliştirmek, okulumuz öğrenci ve ailelerinin ihtiyaçlarına uygun mesleki rehberlik kariyer danışmanlığı programı geliştirmek ve okul kapsamında iş gücü piyasasına katılmış öğrencilerin takibini yapmak, gerekli durumlarda işverene ve çalışan bireye rehberlik faaliyetleri yürütmektir.

İşverenler Anadolu Özel Eğitim Meslek Okulu davet edilerek okul mesleki eğitim çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Uygulama süresince işverenler ile yapılan görüşmeler sonucu 10 öğrencinin staj yerleri belirlenmiş ve 14 öğrencimizin İş-Kur kayıtları gerçekleştirildi.

Foto Galeri


Güncel Haberler

İlgilinizi çekebilecek güncel haberler.